درباره دانشکده

با توجه به اهمیت مدیریت و نیز اطلاعات در نظام سلامت، در سال 1380 رشته های ضبط آمار و مدارک پزشکی ومدیریت خدمات بهداشتی و درمانی از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز جدا و دانشکده مستقل  مدیریت واطلاع رسانی پزشکی تأسیس گردید. با استقلال دانشکده، زمینه برای توسعه وپیشرفت علمی وپژوهشی رشته ها فراهم شد. دراین راستا در سال 1384 مجوز پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و در سال 1390 مجوز پذیرش دانشجو درمقطع دکترای تخصصی در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی  اخذگردید.

در حال حاضر این دانشکده دارای 16 نفر هیئت علمی، 4نفر مربی و 3 گروه آموزشی با 5 رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی، فناوری اطلاعات سلامت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، انفورماتیک پزشکی و اقتصاد سلامت در مقطع کارشناسی ارشد و سلامت در بلایا در مقطع دکترا در شیراز فعالیت می نماید. 
همچنین دانشکده دارای یک مرکز تحقیقات با عنوان "مرکز تحقیقات مدیریت سلامت ومنابع انسانی " ونیز یک  مجله علمی پژوهشی به زبان انگلیسی با عنوان  "مدیریت و انفورماتیک سلامت " می باشد.
 
ساختمان اصلی دانشکده مدیریت با زیربنای حدود 1500متر مربع در خیابان قصرالدشت،حد فاصل خیابان فلسطین و چهارراه ملاصدرا نبش کوچه 29 واقع می باشد .
تاریخ به روز رسانی:
1398/08/05
تعداد بازدید:
807
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal