با توجه به پيشرفت پرشتاب علوم و انفجار اطلاعات در جهان و كشور عزيزمان جمهوري اسلامي ايران و نيز گذشت حدود 30 سال از ايجاد دوره هاي تخصصي دندانپزشكي در كشور، بازنگري برنامه آموزشي امري ضروري و اجتناب ناپذير مي نمود.

 

در اين جهت به استناد اساسنامه شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي و بند 8 مصوبات پانزدهمين نشست اين شورا (مورخ 10/5/77) وظيفه بازنگري برنامه هاي دوره هاي تخصصي به عهده كميسيون برنامه ريزي آموزشي علوم دندانپزشكي محول گرديد. اين كميسيون جهت نيل به اين هدف،ده كميته كشوري را با تركيب تعدادي از اعضاي هييت ممتحنه و ارزشيابي، مديران با سابقه اجرايي و برخي شايستگان جوان تشكيل داد.

 

هر يك از اين كميته ها با نظر خواهي از خبرگان، دانش آموختگان و دستياران شاغل به تحصيل و نيز بررسي محتواي برنامه آموزشي در کشورهای مختلف جهان ، برنامه آموزشی جدیدی تدوین و به کمیسیون برنامه ریزی اموزشی ارايه نمودند.

 

هم اينك با لطف و  عنايت الهي بازنگري برنامه آموزش دوره هاي مختلف دستياري توسط كميسيون برنامه ريزي آموزشي علوم دندانپزشكي به انجام رسيده و با تاييد شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي به مرحله اجرا گذاشته مي شود.

 

دوره هاي تخصصي دندانپزشكي و دوره هاي فلوشيپ دندانپزشكي به شرح زير مي باشد :


دوره هاي تخصصي

1- آسیب شناسی دهان ، فک و صورت

2- ارتودنسی

3- بیماری های دهان ، فک و صورت

4- بیماری های لثه

5- پروتز هاي دندانی

6- جراحی دهان ، فک و صورت

7- درمان ریشه

8- دندانپزشكي ترميمي

9- دندانپزشكي كودكان

10- راديولوژي دندان و فك و صورت

11- سلامت دهان و دندانپزشكي اجتماعي

دوره هاي فلوشيپ

1-  فلوشيپ پريو – ايمپلنت

2- فلوشيپ پروتز- ايمپلنت

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-12-25 13:11    آمار بازدیدکنندگان   :  23837        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ