تاریخچه:
کتابخانه دانشکده دندانپزشکی در سال 1348 همزمان با تأسیس دانشکده دربخش کوچکی از بیمارستان نمازی شروع بکار نمود و بتدریج با افزایش فعالیتهای آموزشی دانشکده، کتابخانه نیز در کنار آن رشد یافت و چند سال بعد به ساختمان دانشکده دندانپزشکی در خیابان زند انتقال پیدا کرد . در سال 1364 به ساختمان دانشکده دندانپزشکی در خیابان قصردشت منتقل شد.در نهایت، با افتتاح ساختمان جدید کتابخانه در اسفند ماه 1394 ، مجموعه کتابخانه  در دو طبقه شامل مخزن کتابخانه و مرکز اینترنت در یک طبقه و سالن های مطالعه خواهران و برادران در طبقه مجزا اختصاص پیدا کرد
.

 

اهداف :

·         کمک به سطح کیفی و کمی آموزش و پژوهش در دانشکده    

·         تمرکز منابع اطلاعاتی و ایجاد تسهیلات دسترسی به آنها

·         تهیه و گسترش منابع الکترونیکی

·         ارتقای سطح سواد اطلاعاتی کاربران از طریق برگزاری کارگاه های تخصصی

چشم انداز:
تهیه، سازماندهی ونگهداری منابع چاپی و الکترونیکی معتبر در حوزه علوم پزشکی بر اساس نیاز کاربران


ساختمان کتابخانه:

ساختمان کتابخانه با مساحتی بالغ بر 550  متر مربع در دو طبقه در دسترس می باشد. در این فضا 2 سالن مطالعه (خواهران و برادران)، بخش امانت، مخازن کتب فارسی، لاتین  و  پایان نامه ها قرار دارد. این کتابخانه همچنین دارای مرکـــز اینترنت با 24 دستگاه کامپیوتر می باشد.

 

مجموعه کتابخانه:

مجموعه کتابخانه شامل مواد گزینش شده و ارزشمند در زمینه تخصصی و عمومی دندانپزشکی و علوم پایه می باشد. این مجموعه شامل 13400 جلد کتاب لاتین و فارسی،356 عنوان کتاب الکترونیکی ، 123عنوان نشريات الكترونيكي لاتین ، یک عنوان روزنامه و   1780نسخه پایان نامه فارسی و انگلیسی مي باشد.

 

جامعه استفاده کننده:

کلیه دانشجویان و دستیاران تخصصی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اساتید و کارکنان دانشکده و نیز سایر دانشجویان و اساتید به شرط عضویت در نرم افزار کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجاز به استفاده از مجموعه کتب کتابخانه  می باشند دانشجویان و اساتید دیگر دانشکده ها به شرط معرفی نامه به صورت محدود می توانند از سایر امکانات کتابخانه استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

                    كتابخانه دندانپزشكي 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1398-4-3 9:49    آمار بازدیدکنندگان   :  5700        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ