تاریخچه:

کتابخانه دانشکده دندانپزشکی در سال 1348 همزمان با تأسیس دانشکده دربخش کوچکی از بیمارستان نمازی شروع بکار نمود و بتدریج با افزایش فعالیتهای آموزشی دانشکده، کتابخانه نیز در کنار آن رشد یافت و چند سال بعد به ساختمان دانشکده دندانپزشکی در خیابان زند انتقال
 پیدا کرد . در سال 1364 به ساختمان دانشکده دندانپزشکی در خیابان قصردشت منتقل شد.در نهایت، با افتتاح ساختمان جدید کتابخانه در اسفند ماه 1394 ، مجموعه کتابخانه  در دو طبقه شامل مخزن کتابخانه و مرکز اینترنت در یک طبقه و سالن های مطالعه خواهران و برادران در طبقه مجزا اختصاص پیدا کرد.

 

 اهداف:

  • کمک به سطح کیفی و کمی آموزش و پژوهش در دانشکده
  • تمرکز منابع اطلاعاتی و ایجاد تسهیلات دسترسی به آنها
  • تهیه و گسترش منابع الکترونیکی
  • ارتقای سطح سواد اطلاعاتی کاربران از طریق برگزاری کارگاه های تخصصی

ساختمان کتابخانه

 

 ساختمان کتابخانه با مساحتی بالغ بر 550  متر مربع در دو طبقه در دسترس می باشد. در این فضا 2 سالن مطالعه (خواهران و برادران)، بخش امانت، مخازن کتب فارسی، لاتین  و  پایان نامه ها قرار دارد. این کتابخانه همچنین دارای مرکـــز اینترنت با 24 دستگاه کامپیوتر می باشد.

 

مجموعه کتابخانه:
 

مجموعه کتابخانه شامل مواد گزینش شده و ارزشمند در زمینه تخصصی و عمومی دندانپزشکی و علوم پایه می باشد. این مجموعه شامل 13400 جلد کتاب لاتین و فارسی، 123عنوان نشريات الكترونيكي لاتین  ، یک عنوان روزنامه و  1780نسخه پایان نامه فارسی و انگلیسی مي باشد.

  

شرایط عضویت:
 


کلیه دانشجویان و دستیاران تخصصی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اساتید و کارکنان دانشکده و نیز سایر دانشجویان و اساتید به شرط عضویت در نرم افزار کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجاز به استفاده از مجموعه کتب کتابخانه  می باشند دانشجویان و اساتید دیگر دانشکده ها به شرط معرفی نامه به صورت محدود می توانند از سایر امکانات کتابخانه استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

كتابخانه دندانپزشكي 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-9-24 12:49    آمار بازدیدکنندگان   :  5359        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ