مديرگروه عمومي  : دكتر طاهره اسكندريان

سرپرست تخصصي  : دکتر نجمه محمدی
معرفی گروه آموزشی :

رشته دندان پزشکی کودکان شاخه ای از علم دندانپزشکی است و حیطه اصلی فعالیت این بخش شامل پیشگیری،تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان کودکان و نوجوانان طبیعی و با نیازهای خاص است  و در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری و و عملی جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد.

دانش آموختگان دکترای تخصصی باید در انتهای دوره مهارت های زیر را کسب نمایند:

1-      دانش پیشگیری از بروز بیماریهای دهان و دندان کودکان و نوجوانان طبیعی و با نیازهای خاص

2-      دانش و توانایی آموزش بهداشت به کودکان و جامعه و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان در آنها

3-      توانایی تشخیص و درمان مشکلات دهان و دندان کودکان و نوجوانان طبیعی و با نیازهای خاص

4-      توانایی انجام پژوهش در ارتباط با مسائل و مشکلات دهان و دندان کودکان و جامعه


رسالت و اهداف:

1.در این بخش روند استفاده از اطلاعات علمی جهت مشکلات دهان و دندان کودکان و آموزش عملی آنان شامل کنترل کودکان خردسال و غیر همکار، ارتودنسی پیشگیری، کاربرد انواع SM، SR و روکش برای دندانهای شیری و تمامی انواع درمان در زمینه های مختلف برای کودکان می باشد

2.تربیت دانش آموختگانی در دو دوره تخصصی و عمومی با داشتن توانمندیهای شناختی، مهارتی و نگرشی در زمینه درمان مشکلات مرتبط با پوسیدگی دندان، درمان ریشه (پالپوتومی- پالپکتومی) و ارتودنسی پیشگیری می باشد.

3.آموزش کودکان و والدین آنان در خصوص رعایت بهداشت دهان و دندان و تلاش در جهت حفظ دندانهای شیری از طریق بروشورهای تهیه شده صورت می گیرد.

4.توانمند سازی دانشجویان و اساتید در زمینه تازه های علمی و انجام تحقیقات کاربردی-بنیادی از طریق جستجو و نقد مقالات نیز مد نظر می باشد. 

فیلد های تحقیقاتی گروه :

بررسی روشهای تشخیص، پیشگیری و درمان پوسیدگی دندان در کودکان و نوجوانان، تشخیص،پیشگیری و درمان آنومالی های اکلوژنی در کودکان ، بررسی روش های مختلف غیر دارویی و دارویی موثر بر همکاری کودکان در درمان های دندانپزشکی - بررسی اثر روش های مختلف در درمان دندان های صدمه دیده -درمان بیماران خاص و معرفی انواع روشهای درمانی.

 

برنامه کلی آموزش دانشجویان دکترای تخصصی (دوره دستیاری ) :

دانشجويان تخصصي با ظرفیت ورودي سالیانه2 يا 3 نفر ا در 6 ترم آموزشي ادامه تحصيل مي دهند و آموزش عملي برنامه آنها شامل كنترل كودكان خردسال و غير همكار ارتودنسي پيشگيري (متحرك) كاربرد انواع روكشهاي شيري كاربرد انواع S.M  و S.R تمامی درمانهاي كودكان در زمينه هاي مختلف می باشد. 


 

برنامه کلی آموزش دانشجویان دکترای عمومی (دوره عمومی ) :

دانشجويان در 3 ترم (5 واحد) در اين بخش آموزش مي بينند ودر ترم اول بصورت پري كلينيك و لابراتواري كليه درمان هاي مربوط به كودكان را آموزش ديده و در دو ترم باقیمانده بصورت عملي اين درمانها را بر روي كودكان انجام داده و ياد مي گيرند.


نحوه آموزش به بیماران  :

انواع روش پيشگيري از بيماري لثه و دندان برروي مولاژ يا از طريق بروشورهاي تهيه شده و يا بصورت عملي به کودکان مراجعه کننده آموزش داده می شود.

تماس با بخش : دانشکده دندانپزشکی، طبقه اول - تلفن : 36263193 داخلی (249)

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-7-17 17:57    آمار بازدیدکنندگان   :  13322        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ