مديرگروه عمومي : دكتر هومان خورشیدی

گروه ایمپلـنت های دندانـی دانشـکده دندانپزشکی شیـراز در سال 1383 پایه گـذاری شد .  این گروه مجموعه ای از متخصصـین رشته های پروتزهای دندانی، جراحی و پریودنتیکس می باشد. این بخـش با جمع آوری امکانات مناسب و به روز سعی در ارائه خدمات بهینه به بیماران دارد. با توجه به آموزشی بودن فعالیت های این گروه سعی شده است از انواع سیستم های ایمپلنت موجود جهت آشنایی دستیاران تخصصی استفاده شود. همچنین گروه با برگزاری جلسات هفتگی معاینه و طرح درمان، به صورت فعال در آموزش دستیاران شرکت می کند. 

امکانات گردآوری شده در این مرکز به شرح زیر می باشد:

 

- دستگاه رادیوگرافی RVG با سیستم مونیتورینگ نصب شده بر روی یونیت جراحی

- اتاق کنفرانس با تجهیزات نمایشگر، ویدئوپروژکتورو صفحه نمایش LCD

- پنج دستگاه رایانه با تجهیزات جانبی که به شبکه اینترنت متصل می باشد.

- دستگاه پیزوسرجری با وسایل جانبی

- ست Bone Splitting  

- ست استئوتوم جهت جراحی سینوس

- دو دستگاه موتور جراحی ایمپلنت

- دستگاه Monitoring علائم حیاتی بیمار مستقر در یونیت جراحی

- سه اتاق جداگانه جهت مدیر گروه ، دستیاران، و کلاسهای تئوری و پرکلینیک  با وسایل اداری مستقر در داخل بخش ایمپلنت                                       

- کتابخانه

- اتاق پرکلینیک جهت آموزش روی مدل

 

 

 

 

 

بیماران پس از معاینه توسط گروهی از اساتید در رشته های پروتزهای دندانی، جراحی و پریودنتیکس با همراهی دستیاران تخصصی جهت اندازه گیری های تکمیلی و تهیه رادیو گرافی های مورد نیاز و درمان های پیش نیاز راهنمایی می شوند. پس از تکمیل اطلاعات اولیه و تهیه رکوردهای لازم پرونده هر بیمار در کنفرانس طرح درمان بررسی و با نظر تخصصی اساتید بهترین گزینه طرح درمان انتخاب می شود تا بیمار برای انجام درمان پیشنهاد شـده آماده شـود . پس از انجام جراحی ایمپلنـت بیمـار برای مراحل پروتز موقـت و دائم هدایـت می شود.

 

 
 

لازم به ذکر است در این مرکز مراقبت های حین و پس از جراحی کاشت ایمپلنت و آموزش لازم جهت نگهداری از ایمپلنت و پروتز آن توسط نیروهای ماهر و آموزش دیده انجام می شود. تکنسین بیهوشی حین جراحی  Monitoring علائم حیاتی و سطح هوشیاری و اقدامات لازم در صورت وقوع حوادث ناگهانی را به عهده دارد. آموزش بیماران قبل و بعد از اعمال جراحی و مراقبت های مورد لزوم (Nursing care) وFollow بیماران تا درمان نهایی و پس از پایان درمان به صورت سالیانه توسط کارشناس پرستاری شاغل در مرکز انجام می شود. تهیه وسایل و مواد مورد نیاز بیماران توسط کارشناس مربوطه توسط خود مرکز صورت می گیرد. در مرکز، کارشناس IT پرونده و اطلاعات همه بیماران را ثبت وتنظیم می نماید و در تحقیقات کلینیکی با جمع آوری اطلاعات، اعضای مرکز را در به انجام رساندن طرح های خود یاری می رساند.
تماس با بخش : دانشکده دندانپزشکی، محوطه دانشکده ، طبقه  همکف - تلفن : 8-36280112 - 4-36263193 داخلی (428)

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-7-17 17:42    آمار بازدیدکنندگان   :  11743        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ