مديرگروه عمومي : دكتر مهرداد وثوقی

 

معرفی گروه آموزشی :

رشته سلامت دهان و دندانپزشکی  اجتماعی شاخه ای از علم دندانپزشکی است که از سال 1390شروع بکار کرده است . حیطه اصلی فعالیت های این گروه شامل پیشگیری ، مدیریت ، آموزش و پژوهش جهت سیاست گذاری برنامه ریزی ، اجرا و پایش خدمات سلامت دهان و دندان در جامعه می باشد .

این گروه نقش آموزش و انجام فعالیت هایی که منجر به بهبود شاخص سلامت دهان و دندان در جامعه می شوند و آشنا سازی دانشجویان با فیلد های کاری و اقشار محروم تر جامعه را بر عهده دارد. تربیت نیروهای متخصص و متعهد در مقطع Ph.D که بر مدیریت سیستم های خدمات سلامت دهان و دندان ، آموزش دندانپزشکی جامعه نگر ، پژوهش و تولید شواهد علمی در دنداپزشکی و روش های رفع محدودیت ها و بی عدالتی ها در سلامت دهان و دندان جامعه احاطه داشته باشند از جمله برنامه های آموزشی این گروه می باشد.

این گروه در حیطه های مطرح شده دارای فعالیت های آموزشی نظری جهت دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی و همچنین فعالیت های پژوهشی می باشد .

 

دانش آموختگان دکترای تخصصی باید در انتهای دوره مهارت های زیر را کسب نمایند:

1-      آشنایی با سیر تحولات سلامت دهان در دنیا و پیشرفت های اخیر آن

2-      آشنایی با تشکیلات بهداشت و درمان کشور

3-      آشنایی با سیاستگزاری و برنامه ریزیبهداشتی درمانی در کشور

4-      اشنایی و توانایی تجزیه و تحلیل نیازهای درمانی بهداشتی و سلامت جامعه

5-      آشنایی با جامعه شناسی دندانپزشکی و فرهنگ های حاکم بر محیط های دندانپزشکی

6-      آشنایی با پزشکی قانونی ، اخلاق پزشکی ، مبانی حقوق و اخلاق در دندانپزشکی

7-      توانایی بررسی امکانات مالی ، نیروی انسانی ، امکانات و تجهیزات دندانپزشکی

8-      آشنایی  با نحوه پایش و ارزیابی برنامه های بهداشتی درمانی سلامت دندانپزشکی جامعه

 

 

 
برنامه كلي آموزشي دانشجويان تخصصي : تربيت نيروهاي متخصص و متعهد در مقطع PH.D كه بر مديريت سيستم هاي خدمات سلامت دهان و دندان، آموزش دندانپزشكي جامعه نگر ، پ‍ژوهش و توليد شواهد علمي در دندانپزشكي ، روش هاي رفع محدوديت ها بي عدالتي ها در سلامت دهان و دندان جامعه احاطي داشته باشند.


برنامه كلي آموزش دانشجويان عمومي :

فعاليت هاي اصلي آموزشي گروه به حيطه هاي پژوهشي ، تفكر انتقادي ، غربالگري ، گروه هاي هدف خاص ، ارائه خدمات پيشگيري ، آشنايي بيشتر با تفكر دندانپزشكي پيشگيري و دندانپزشكي محافظه كارانه ، دندانپزشكي مبتني بر شواهد تقسيم مي شود

 

فیلد های تحقیقاتی گروه :

شیوع عوامل مرتبط با بیماریهای دهان و دندان در استان فارس - بررسی ارائه انواع خدمات پیشگیری و آموزش بهداشت دهان و دندان و اثر آنها بر شاخص های سلامت دهان و دندان در کیفیت زندگی اقشار مختلف جامعه-بررسی میزان موفقیت برنامه های آموزشی گروه دندانپزشکی جامعه نگر و اعمال تغییرات لازم در آن-کنترل عفونت و مواجهه شغلی با خون و مایعات بدن- بررسی دیدگاه ها و نگرش دانشجویان و اساتید در رابطه با بیماریهای دهان و دندان (دندانپزشکی مبتنی بر شواهد).

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-11-28 14:28    آمار بازدیدکنندگان   :  6169        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ